Vypadá jako nová, ale není nová

Renovace dřevěných podlah

Dřevěné podlahy a dřevěné parkety jsou klenotem každého interiéru. Exklusivní vzhled a originální design každé parkety je to, co designéři a bytoví architekti hledají pro moderní i klasické interiéry. Pokud doma máte dřevěnou podlahu, nezapomínejte na její pravidelnou údržbu Masivní dřevěné podlahy – parkety, mozaiky, podlahová prkna – jsou podlahou, která vydrží desetiletí, parketová podlaha dokonce staletí. Máte-li takovou podlahu ve svém interiéru, určitě se jí nezbavujte. I když má již “něco za sebou”, výhodou takovéto podlahy je, že se ve většině případů dá po letech zrenovovat, čímž se opět navrátí její krása a osobitost.

Zvažujete-li renovaci podlahy, neváhejte nás kontaktovat. Přijedeme zkontrolovat stávající parkety, posoudíme a zjistíme, do jaké míry jsou parkety poškozené, jak velkou vyžadují opravu, zda je nutné některé z nich vyměnit a jaký bude celý postup renovace, rozsah prací a vůbec vhodnost renovace. Na základě tohoto zaměření vyhotovíme rozpočet renovace.

Několik dílčích kroků

Postup renovace

Nedílnou součástí renovace je broušení. Broušením se odstraní  všechny nevhodné, unavené poničené, znečištěné a zašlé plochy. Odstraní se také přechody mezi jednotlivými parketami a povrch se uvede do dokonalé rovnosti. Postupuje se od nejhrubšího po nejjemnější brusný kotouč.

Po  vybroušení povrchu následuje tmelení, kterým se   vyplní trhliny a spáry. Poté, co tmelící hmota úplně zaschne, povrch se opět zbrousí. Po tomto úkonu je podlaha čistí, rovná a bez spár a mezer.

Následuje finální povrchová úprava. Tou se docílí toho, že parkety získají výsledný dokonalý vzhled, a zvýší se též odolnost parket proti opotřebení a ošoupání. Pro nátěr parket lze zvolit různé vosky, oleje, lazury či laky v různých barevných odstínech imitující rozličné dřeviny.  Ošetření olejem dodává dřevěnému materiálu přirozenější vzhled. Při drobnějším poškození stačí olejované parkety v inkriminovaném místě lehce přebrousit a hadříkem znovu zapracovat trochu oleje. Nevýhodou aplikace oleje je jeho malá odolnost vůči poškození vodou, navíc se ošetření parket olejem  musí jednou za rok či dva opakovat. Lakované parkety mají delší životnost. Průběžné opravy lehce poškrábaných míst nejsou v tomto případě možné. Laky se obvykle nanášejí v několika vrstvách, nejčastěji se jedná o tři nátěry lakem v určitém časovém odstupu. Konkrétní postup a počet nátěrů závisí na druhu použitého přípravku. Parkety se mohou začít používat nejméně po osmi hodinách od posledního nátěru, se stěhováním nábytku počkejte alespoň 24 hodin.

Celková cena renovace závisí  na stavu parket, rozsahu prací, na volbě povrchové úpravy. Pohybuje se  od 350,- Kč/m2 po 500,- Kč/m2.

Kde je možné využít našich služeb

Renovujeme

Renovovali jsme:

  • Tělocvična – Gymnázium Písek
  • Učebny – Základní škola Klouky u Písku
  • Tělocvična – Gymnázium Tábor
  • Byty – Písek, Milevsko, České Budějovice, Volyně, Praha