Obecně

Vinylové podlahy

Oprávněně jsou vinylové podlahy považovány za moderní podlahy nejlepších vlastností a proto jejich obliba rok od roku roste. Důvodem je především dlouhá životnost, snadná údržba a v neposlední řadě také velký výběr vzorů. Dekory věrně imitují přírodní materiály jako dřevo, kámen či mramor, k dispozici jsou také vzory dlažby. Z dalších velice oceňovaných vlastností jsou v popředí výborné termoizolační vlastnosti, dobré akustické vlastnosti, malý tepelný odpor, rozměrová stabilita a také voděodolnost, proto je možné a vhodné použití vinylových podlah do koupelen a kuchyní, kam se dříve pokládala studená dlažba. Díky výše uvedeným vlastnostem je možné kombinovat vinylovou podlahu i s podlahovým vytápěním.

Dřevěná podlaha v hrací místnosti

Typy podlah

Rozdělení vinylových podlah

Tento typ podlah je určen k celoplošnému lepení na rovný, čistý a hladký podklad. Dílce se vyrábějí nejčastěji v sílách 2 mm a 2,5 mm. Výrobci nabízejí vinylové dílce v různých rozměrech, některé s přiznanou “V”drážkou, někeré bez ní. Rozměr dílců při výběru podlahy nepodceňujte, obecně platí, že menší rozměr lamel (užší a kratší) není ideální pro velké otevřené prostory a naopak.
Tyto podlahy se nelepí pevně k podkladu. Dílce mají tloušťku 4 – 10 mm – dle konstrukce vinylové desky, s vyfrézovaným zámkem se pokládají plovoucím způsobem. Podklad snese drobné nerovnosti.
Podle konstrukce nosné desky je dále můžeme dělit na:

  • Vinyl Click s vinylovou kompozitní deskou
  • VinylClick na HDF desce

Looselay jsou volně ležící vinylové podlahy, které nejsou pevně spojeny s podlkladem ani zámkem. Výhodou samoležícího vinylu je snadná pokládka, oprava či výměna lamel, proto se nabízí jejich využití v komerčním sektoru – kancelářích, obchodních řetězcích, nemocničních projektech.

Podlahy EGGER PRO Design se vyznačují vysokou pevností a moderním vzhledem. Jsou kombinací vlastností krytiny na bázi dřeva a krytiny na bázi plastu. Se svou konstrukční výškou 5 mm a odolností vůči opotřebení i poškrábání se hodí nejen do privátních, ale i do komerčních prostor.
Jádro tvoří pevná nosná deska s dřevěným základem a dvojitou ochranou DualSeal, povrchová vrstva se skládá z termoplastického polyuretanu, je bez PVC a změkčovadel.

EGGER PRO Design se vyznačuje jedinečnou funkcí Memory, díky které je první podlahovinou s pamětí, to znamená, že takřka veškeré povrchové deformace, jako jsou například otisky nohou nábytku, jsou působením SelfRepair efektu vráceny do původní podoby a podlaha tak vypadá stále jako nová.

Najdete u nás

Velký výběr vinylových podlah od předních světových výrobců

Kliknutím na logo dodavatele, zobrazíte jeho podlahový katalog.

Pomůžeme vám

Máte vybráno, či ne?

Napište nám zprávu s vaším dotazem, či poptávkou. Jakmile to bude možné, odpovíme Vám. V případě potřeby také poskytujeme konzultace zdarma, abyste si byli jisti, že právě Vaše vybraná podlaha je do vašeho bytu, či domu to nejlepší.

Nebo využijte přímý kontakt na stránce:

Kontakty

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů