Obecně

Vinylové podlahy

Oprávněně jsou vinylové podlahy považovány za moderní podlahy nejlepších vlastností a proto jejich obliba rok od roku roste. Důvodem je především dlouhá životnost, snadná údržba a v neposlední řadě také velký výběr vzorů. Dekory věrně imitují přírodní materiály jako dřevo, kámen či mramor, k dispozici jsou také vzory dlažby. Z dalších velice oceňovaných vlastností jsou v popředí výborné termoizolační vlastnosti, dobré akustické vlastnosti, malý tepelný odpor, rozměrová stabilita a také voděodolnost, proto je možné a vhodné použití vinylových podlah do koupelen a kuchyní, kam se dříve pokládala studená dlažba. Díky výše uvedeným vlastnostem je možné kombinovat vinylovou podlahu i s podlahovým vytápěním.

Dřevěná podlaha v hrací místnosti

Rozdělení vinylových podlah

Rozdělení vinylových podlah

Tento typ podlah je určen k celoplošnému lepení na rovný, čistý a hladký podklad. Dílce se vyrábějí nejčastěji v sílách 2 mm a 2,5 mm. Výrobci nabízejí vinylové dílce v různých rozměrech, některé s přiznanou “V”drážkou, někeré bez ní. Rozměr dílců při výběru podlahy nepodceňujte, obecně platí, že menší rozměr lamel (užší a kratší) není ideální pro velké otevřené prostory a naopak.
Tyto podlahy se nelepí pevně k podkladu. Dílce mají tloušťku 4 – 10 mm – dle konstrukce vinylové desky, s vyfrézovaným zámkem se pokládají plovoucím způsobem. Podklad snese drobné nerovnosti.
Podle konstrukce nosné desky je dále můžeme dělit na:

  • Vinyl Click s vinylovou kompozitní deskou
  • VinylClick na HDF desce

Looselay jsou volně ležící vinylové podlahy, které nejsou pevně spojeny s podlkladem ani zámkem. Výhodou samoležícího vinylu je snadná pokládka, oprava či výměna lamel, proto se nabízí jejich využití v komerčním sektoru – kancelářích, obchodních řetězcích, nemocničních projektech.

Podlahy EGGER PRO Design se vyznačují vysokou pevností a moderním vzhledem. Jsou kombinací vlastností krytiny na bázi dřeva a krytiny na bázi plastu. Se svou konstrukční výškou 5 mm a odolností vůči opotřebení i poškrábání se hodí nejen do privátních, ale i do komerčních prostor.
Jádro tvoří pevná nosná deska s dřevěným základem a dvojitou ochranou DualSeal, povrchová vrstva se skládá z termoplastického polyuretanu, je bez PVC a změkčovadel.

EGGER PRO Design se vyznačuje jedinečnou funkcí Memory, díky které je první podlahovinou s pamětí, to znamená, že takřka veškeré povrchové deformace, jako jsou například otisky nohou nábytku, jsou působením SelfRepair efektu vráceny do původní podoby a podlaha tak vypadá stále jako nová.

Vinylové podlahy RIGID patří do nové generace vinylových podlah s tuhým jádrem, pokládané jsou plovoucím způsobem, bez lepení. Podle konstrukce jádra je dělíme na SPC a WPC.

Rigid s SPC jádrem
Zkratka SPC – Stone Polymer Core – znamená kamenné polymerové jádro, kdy základ těchto podlah tvoří vápenec, který dodává rigidním podlahám řadu neocenitelných vlastností. Díky pevné nosné desce SPC má tento typ podlah minimální tepelnou roztažnost, před pokládkou není nutná aklimatizace podlahy, pokládku je možné provádět BEZ dilatačních spár mezi místnostmi až do velikosti plochy 400 m2, samozřejmě se zachováním dilatací okolo stavebních prvků – topení, zdi atd. Obecně se tyto podlahy vyznačují velkou odolností a pevností, jsou vhodné i do zatíženějších prostor, mohou být položeny přímo na původní podlahu s potřebnou pevností a rovinatostí. Jsou 100% voděodolné, vhodné i na podlahové vytápění, díky dobré tepelné vodivosti vápence.
Povrchová struktura podlah kopíruje přirozený reliéf struktury dřeva, díky povrchové PU ochraně se podlaha snadno udržuje.

Rigid s WPC jádrem.
Zkratka WPC – Wood Plastic Core – znamená dřevoplastové jádro, většinou obsahuje 60% dřeva a 40% HDPE. Dřevoplast je voděodolný, spojuje výhody dřevěného jádra a plastu. Tento typ podlah má své zastoupení převážně v exteriéru-WPC terasy.

Vinyl lepený nebo Click?

Rozhodli jste se vyměnit stávající podlahu za podlahu vinylovou a nyní se rozhodujete, zda lepenou či plovoucí – Click variantu? Obě varianty mají své výhody i nevýhody.
Lepená vinylová podlaha klade vysoké požadavky na podklad. Ten musí být VŽDY absolutně rovný, neboť při pokládce dílců, které jsou 2-2,50 mm silné je každá, byť nepatrná nerovnost na podlaze znát. Proto se podklad vždy stěrkuje a před pokládkou brousí. Výhodou je vhodnost do vlhkých prostor a snadnější výměna dílce v případě jeho poškození. Nevýhodou může být časově náročnější příprava podkladu a pokládka, a také nemožnost opakované použití jinde. Click vinylová podlaha klade nižší požadavky na podklad, drobnější nerovnosti vyrovná podložka, která se vždy pod dílce dává, případně je již integrovanou součástí vinylového dílce. Tato podložka snižuje i kročejový hluk. Pokládka je díky zámkovému spoji jednoduchá a rychlá. Podlahu lze demontovat a při nepoškození zámků ji lze použít jinde. Tento typ podlahy není příliš vhodný do vlhkých prostor a je zde náročnější výměna dílce, kdy je potřeba velmi demontovat podlahu až k poškozenému dílci, při demontáži se nesmí poškodit zámek, při poškození se podlaha nedá zpětně složit.
S konečným rozhodnutím Vám rádi pomůžeme, konzulce a zaměření na místě realizace je pro naše zákazníky ZDARMA, stejně jako konečná cenová nabídka. Rádi s Vámi probereme všechny benefity lepené i zámkové podlahy a v naší prodejně si můžete projít širokou nabídku všech variant podlah.

Najdete u nás

Velký výběr vinylových podlah od předních světových výrobců

Kliknutím na logo dodavatele, zobrazíte jeho podlahový katalog.

Pomůžeme vám

Máte vybráno, či ne?

Napište nám zprávu s vaším dotazem, či poptávkou. Jakmile to bude možné, odpovíme Vám. V případě potřeby také poskytujeme konzultace zdarma, abyste si byli jisti, že právě Vaše vybraná podlaha je do vašeho bytu, či domu to nejlepší.

Nebo využijte přímý kontakt na stránce:

Kontakty

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů