Tzv. měkčený vinyl

PVC podlahy

PVC tzv. měkčený vinyl je umělý materiál, jehož hlavní předností je praktičnost. Měkčený pro lepší manipulovatelnost, možnost uskladnění v rolích a snažší pokládku. Oblíbenost podlah z měkčeného vinylu stále trvá. Důvodem je především snadná údržba, relativně nízká cena, vysoké standardy zdravotních požadavků  široká škála využití – od bytových jednotek až po komerční prostory, zdravotnická a školní zařízení. Také pokládka PVC podlah je v porovnání s pokládku ostatních typů podlahových krytin výrazně jednodušší a rychlejší. PVC se vyrábí v nepřeberném množství dekorů, od imitací dřeva, dlažby, až po melírované vzory. Můžeme je objednávat v různých šířích: 1,5m, 2m, 3m, 3,5m, 4m a 5m, a také v různých tloušťkách 2 – 4,5 mm.

Odolnost PVC podlah neudává jeho celková tloušťka, ale tloušťka nášlapné vrstvy – 0,20 – 0,7mm, čím vyšší je, tím je PVC odolnější proti oděru.
PVC podlahy mají díky svým vlastnostem v interiéru široké využití, každému prostoru je však potřeba přizpůsobit tloušťku nášlapné vrstvy. Do kuchyní, obývacích či dětských pokojů volíme PVC s vyšší nášlapnou vrstvou, ložnice snese nášlapnou vrstvu nižší.  Při výběru PVC je nutné zohlednit požadavek zatížení podlahy.

Homogenní a heterogenní PVC

Dělení PVC podlah

Dle technologie výroby dělíme PVC podlahy na HOMOGENNÍ PVC HETEROGENNÍ PVC.

Homogenní PVC je vysoce odolné, má v celé své tloušťce stejné složení, barvu a vzor, tvoří jej jedna vrstva. Nášlapná vrstva je shodná s tloušťkou podlahoviny. Tyto podlahoviny se používají v objektech s těžkým namáháním, jako jsou školy, nemocnice, obchodní domy, výrobní haly a jiné veřejné prostory.

Heterogenní PVC se skládá z několika vrstev, které se liší složením nebo provedením včetně potištěné vrstvy, která nabízí nekonečné designové možnosti. Heterogenní vinylové podlahy představují tvůrčí řešení pro komerční nebo domácí využití, které je díky vysoké trvanlivosti obzvláště vhodné do nemocnic a škol se silným provozem. Heterogenní vinylové podlahy jsou také v akustickém nebo protiskluzovém provedení.

Podle užití PVC podlahy dělíme na:  BYTOVÉ PVC   a   ZÁTĚŽOVÉ (objektové) PVC.

Chcete poradit s výběrem té správné podlahy?

Domluvte si konzultaci zdarma

Najdete u nás

Velký výběr PVC podlah od předních světových výrobců

Kliknutím na logo dodavatele, zobrazíte jeho podlahový katalog.