Chcete-li si u domu či na zahradě vytvořit příjemné posezení a relaxační zónu, pak řešením může být terasa. Stálicí, nesmrtelnou klasikou a stále nejoblíbenějším řešením jsou terasy dřevěné. Pokud se Vám dřevěné terasy líbí na pohled, ale péče o ně Vám připadá příliš náročná, můžete zvolit variantu WPC, tzv. dřevoplast.

Přírodní krása

Dřevěné terasy

Jsou hezké a přírodní. Běžnými materiály jsou místní dřeviny, jako smrk nebo borovice. Aby terasa vydržela krásná a funkční, je potřeba o ni pravidelně pečovat impregnací a mořením. Výhodou dřevěných teras je, že po nějakém čase je možné terasu obrousit a znovu ošetřit. Životnost terasy je v průměru kolem deseti let.

Existují  i jiné varianty dřevin, které vynikají odolností a trvanlivostí. Jedná se o exotické dřeviny, které jsou velmi tvrdé, trvanlivé a také odolnější vůči povětrnostním vlivům, škůdcům i plísním, navíc vynikají také krásnou paletou barev. Životnost u těchto dřevin se uvádí 30-50 let. Terasy z exotických dřevin pocházejí ze všech koutů světa, od pralesů Jižní Ameriky až po Indonésii.

Moderní a ekologická varianta

WPC terasy

WPC – dřevoplast  je moderní, ekologický materiál, který se vyznačuje řadou předností., je to kompozitní materiál, který kombinuje nejlepší vlastnosti dřeva a plastových polymerů . Nevyžaduje žádnou speciální údržbu, je tvarově a barevně stálý, vysoce odolný vůči povětrnostním vlivům, škůdcům, plísním, což zaručuje jeho velmi dlouhou životnost. Navíc je bezpečný, neodlamují se z něj žádné třísky, má sníženou hořlavost a samozhášecí schopnost.

Pokud vyžadujete všechny tyto vlastnosti, kupujte WPC výrobky pouze od prověřených dodavatelů, kteří mají dlouholeté zkušenosti a všechny potřebné licence. Ptejte se i na složení WPC prken. Poměr dřeva ( dřevitá moučka)  a plastu ( plastový polymer) by měl být 60 % : 30 %, 10 % připadá na silikony, adheziva, barviva a UV stabilizátory.

Chcete poradit s výběrem té správné terasy?

Domluvte si konzultaci zdarma

Najdete u nás

Velký výběr venkovních teras od předních světových výrobců

Kliknutím na logo dodavatele, zobrazíte jeho katalog.